آیا مورد نقد و انتقاد قرار گرفتن نشانه موفقیت است؟

در این نوشتار که از کتاب قانون 10 برابری گارنت گاردون می باشد به این می پردازیم که آیا مورد نقد و انتقاد قرار گرفتن نشانه موفقیت می باشد یا خیر؟

 

 

آیا مورد نقد و انتقاد واقع شدن نشانه موفقیت است؟

با وجود اینکه مورد نقد قرار گرفتن یقینا بهترین احساس جهان نیست، خبرهای خوبی دارم: نقد شدن نشانه قطعی حرکت درست شما در مسیر است. نقد چیزی نیست که راه گریزی از آن داشته باشید؛ بلکه وقتی شروع به موفق شدن می کنید باید انتظار داشته باشید بر سر راهتان قرار گیرد.

 

نقد شدن به این شکل تعریف شده است: «قضاوت ویژگیهای خوب و بد کاریا تلاش فرد از سوی دیگران .» «انتقاد کردن» لزوما به معنای «اشاره به خطا نیست؛ از این کلمه اغلب برای رساندن مفهوم پیش داوری یا مخالفت استفاده می شود و حتی در لغت نامه نیز برای تعریف این کلمه از این جمله کوتاه ، اما مفید استفاده نشده است: وقتی شروع می کنید که به اندازه درست تلاش نمایید و موفق شوید، با مورد نقد قرار گرفتن فاصله چندانی ندارید.

البته اغلب  مردم دوست ندارند مورد نقد و انتقاد قرار بگیرند، اما من دریافته ام خواه ناخواه براثر جلب توجه، چنین اتفاقی می افتد.

 

این شاید دلیل گریز بعضی از افراد از جلب توجه؛ یعنی تلاشی برای دوری کردن از قضاوت، باشد؛ با این اوصاف بدون جلب توجه، راهی برای رسیدن به مدارج مهم موفقیت وجود ندارد

بله!

مردم شما را مشاهده خواهند کرد و نشان خواهند داد که با کاری که می کنید مخالف هستند. بیایید با این حقیقت روبرو شوید مهم نیست چه تصمیماتی برای زندگی تان گرفته اید، هر کاری کنید جایی در مسیر زندگی کسی پیدا خواهد شد که از شما انتقاد کند.

آیا ترجیح نمی دهید از طرف افرادی نقد شوید که به موفقیت شما حسادت می کنند، به جای اینکه از طرف خانواده یا رییس به خاطر به اندازه کافی تلاش نکردن مورد انتقاد قرار بگیرید؟

رسیدن به موفقیت و شروع نقد و انتقاد از شما:

وقتی شروع به تلاش کردن می کنید، زمان زیادی طول نمی کشد که انتقاد افرادی قرار بگیرید که خودشان هیچ تلاشی نمی کنند. اگر در حال کسب موفقیت بسیار بزرگی هستید، مورد توجه مردم واقع می شوید؛ بعضا شما را تحسین می کنند، برخی می خواهند از شما بیاموزند، اما متأسفانه تعداد زیادی هم به شما حسادت می کنند: این افراد همان هایی هستند که بهانه شان برای تلاش کافی نکردن، تبدیل به دلیل نادرست بودن تلاش شما می شود.

شما باید انتظار مواجهه با این اتفاق را به عنوان نشانه ای برای موفقیت داشته باشید. وقتی واقعا شروع به تلاش در سطوح ۱۰ برابری کنید، این اتفاق، اغلب قبل از اینکه حتی موفقیت شما آشکار شود، رخ خواهد داد. آگاه باشید که: این انتقاد به شکل های مختلفی بروز می یابد. اول ممکن است به شکل توصیه ای از طرف سایرین ظاهر شود: «چرا این قدر وقتت می گذاری روی همین به مشتری ؟ اون هیچ وقت چیزی نمی خره.» یا «باید بیشتر از زندگیت لذت بیری زندگی که همش کار کردن نیست!» اینها مثال هایی از حرف هایی است که مردم به شما می گویند تا خودشان حس بهتری داشته باشند؛ چون موفقیت ها و دستاوردهای شما کمبود و نقص آنها را نمایان تر می کند.

 

نکته پایانی:

به یاد داشته باشید: موفقیت بازی کسب محبوبیت نیست بلکه وظیفه تعهد و مسئولیتی است که بر گردن شماست.

 

کتاب قانون 10 برابری گرانت گاردون در باب نقد و انتقاد صفحه 165 و 166

 

برای تهیه کتاب قانون 10 برابری به صورت کامل کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *